Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt i nieskrywaną przyjemność poinformować, że zbudowana przez nas Katedra Notre Dame została uznana za największą na świecie i oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.


9 stycznia 2020 r. na terenie Wystawy Budowli z klocków LEGO na PGE Narodowym w obecności koordynatora Biura Rekordów oraz z udziałem konstruktora i architekta oraz licznie zgromadzonych mediów miała miejsce premierowa prezentacja Katedry Notre Dame oraz oficjalna procedura pomiaru. Imponującej wielkości model ma 378 cm długości, 143 cm szerokości, 272 cm wysokości i został zbudowany z 400.000 klocków Lego. Katedra została zaprojektowana w skali 1:33.

 

Ustanowienie rekordu stanowi przypieczętowanie hasła BIJEMY REKORDY, które stało się myślą przewodnią 4 edycji Największej w Europie Wystawy budowli z klocków Lego. Gigantyczna, oficjalnie już największa na świecie, Katedra Notre Dame to jeden z ponad 100 modeli, które można podziwiać na Największej w Europie Wystawie budowli z klocków Lego na PGE Narodowym. Wśród rekordowej wielkości budowli znajdują się również m.in.: bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości niemal 7 m zbudowane z 260.000 klocków Lego, ogromny 5-metrowej długości Plac Św. Piotra, czy wielki Roller Coaster z 15 metrowym torem, po którym mkną wagoniki kolejki górskiej. Ponadto nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała strefa zabawy klockami.
Na Całkowicie Nową Wystawę budowli z klocków Lego zapraszamy do 8 marca na PGE Narodowy w Warszawie.

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Wśród turkusowych miast Uzbekistanu

fot_11.jpg

Błękitno-turkusowa fasada budynku w nekropolii Szach-i Zinda

© SŁAWEK JANAS/ODPRAWIENI.PL


Sławomir Janas

Magdalena Oczkowska-Janas

 www.odprawieni.pl

 

Bajkowe krajobrazy, egzotyczny klimat, miasta spowite błękitem, atmosfera jak z „Baśni tysiąca i jednej nocy”, a do tego najsłodsze arbuzy i melony pod słońcem – tak wyobrażaliśmy sobie Uzbekistan, zanim go odwiedziliśmy. Te przewidywania w większości się sprawdziły, ale dziś możemy powiedzieć, że przed wyjazdem nasz obraz tego serca Azji Środkowej był niepełny. Trudno przecież tak naprawdę poznać jakiś region bez ruszania się z domu. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi doświadczeniami z podróży do tej wyjątkowej azjatyckiej republiki.

Więcej…

Lombardia, czyli Włochy w miniaturze

Milano-Galleria_00101.jpg

Wspaniała Galleria Vittorio Emanuele II

©EXPLORA/WONDERFULEXPO2015.IT

Maksymilian Dymitr Czornyj

 

Lombardia to góry, doliny i jeziora, tysiące lat historii, wspaniałe zabytki i przepiękne widoki. Stanowi krainę elegancji, wykwintnej kuchni i szyku. Smakuje risottem, pachnie kawą i zachwyca włoskością. Dawniej dość często pomijana przez podróżnych, obecnie staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych regionów w kraju.

Więcej…

W zderzeniu z american dream

KUBA KUCHARSKI

www.wusciskukatriny.pl

www.kubakucharski.pl

 

« Gdyby ktoś kilkanaście lat temu, kiedy byłem jeszcze studentem, zapytał mnie, z jakimi miastami kojarzą mi się Stany Zjednoczone, wymieniłbym Nowy Jork i Los Angeles. Znałem je wówczas jedynie ze scen filmowych i idealnie oddawały moje wyobrażenia o Ameryce jako kraju, w którym spełniają się najskrytsze marzenia, szczególnie te o byciu bogatym, sławnym i pięknym. Tu każdy mógł zostać kimś. »

Więcej…