Costa Cruises, należąca do grupy Costa Crociere S.p.A, największy europejski armator wycieczkowy z siedzibą w Genui, od stycznia 2020 r. jest reprezentowana w Polsce przez firmę Travel Advance. Zadaniem agencji jest realizacja działań PR oraz obsługa mediów społecznościowych w Polsce.

Przez ponad 70 lat liniowce Costa Cruisespływają po morzach świata, oferując najbardziej zróżnicowany wybór rejsów wycieczkowych. Firma od lat jest synonimem włoskiej tradycji, stylu i najwyższej klasy włoskiego designu.  

Każdego roku statki Costa dają możliwość odwiedzenia ponad 250 destynacji, pływając po wodach europejskich: Morzu Śródziemnym, Bałtyckim i skandynawskich fiordach, oraz w innych regionach świata: na Karaibach, w Ameryce Południowej, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, na wodach Oceanu Indyjskiego czy w Zatoce Perskiej. W ofercie Costa Cruises są także rejsy transatlantyckie oraz dookoła świata. Costa Cruises posiada największą flotę wśród armatorów z Europy i Chin. Obecnie obejmuje ona 29 jednostek, w tym najnowszy i największy flagowy liniowiec Costa Smeralda, który wypłynął w swą pierwszą podróż 21 grudnia 2019 r. 

COSTA SMERALDA - WŁOSKI STYL, NOWA GENERACJA 

Costa Smeralda to drugi na świecie i pierwszy we flocie Costa Cruises statek napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG) czyli najczystszym paliwem kopalnym. Użycie gazu jako paliwa eliminuje całą emisję dwutlenku siarki i pyłu zawieszonego oraz znacząco wpływa na zmniejszenie emisji tlenków azotu i dwutlenku węgla, zarówno podczas rejsu, jak i postoju w porcie. Nazwa statku nawiązuje do jednego z najpiękniejszych miejsc na Sardynii (Costa Smeralda oznacza Szmaragdowe Wybrzeże). 

Na pokładzie Costa Smeralda znajduje się łącznie 2612 kabin mieszkalnych: 28 apartamentów, 106 kabin tarasowych, 1522 kabin balkonowych, 168 kabin z widokiem na ocean oraz 788 kabin wewnętrznych. 

Na nowym flagowym liniowcu Costa Cruises czeka wiele niespodzianek. Na pokładzie znajduje się muzeum CoDe - Costa Design Collection Museum o powierzchni 400 m2, teatr, kasyno, klub jazzowy, Piazza di Spagna - schody nawiązujące do Schodów Hiszpańskich w Rzymie, biegnące przez trzy pokłady, skierowane w stronę rufy oraz Passeggiata Volare - panoramiczny chodnik umieszczony nad pokładem na wysokości 65 metrów. Costa Smeralda to nie tylko uczta dla oczu, ale także uczta dla podniebienia: na pokładzie znajduje się 16 restauracji, w których panuje przyjazna atmosfera i w których można spróbować najlepsze tradycyjne dania kuchni włoskiej.

Do dyspozycji gości jest także centrum spa Sole Mio, wyposażone m.in. w łaźnię turecką, grotę śnieżną i solną oraz 16 gabinetów zabiegowych, ponadto cztery baseny, w tym jeden kryty ze słoną wodą, AcquaPark ze zjeżdżalniami, centrum fitness, kluby dla dzieci oraz wielofunkcyjne boisko sportowe z widokiem na morze. 

Costa Smeralda pływa przez cały rok. Tygoddniowe rejsy (sb-sb) w sezonie wakacyjnym przebiegają na trasie Savona-Marsylia-Barcelona-Palma de Mallorca-Cagliari-Civitavecchia, natomiast zimą w sezonie 2020/21 przystanek w Cagliari będzie zastąpiony cumowaniem w Palermo.

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Toskańskie dolce far niente

ANNA KŁOSSOWSKA

italiannawdrodze.blogspot.com

 

<< „A tavola ’un s’invecchia”, czyli „Przy stole się nie starzeje” – przekonuje w lokalnym dialekcie regionalne przysłowie. Właśnie od posiłku z kieliszkiem wina warto zacząć podróż po Toskanii. Niekoniecznie trzeba ruszać tropem zdyszanych grup, w tempie „presto” zaliczających w letnim skwarze popularne zabytki: Krzywą Wieżę w Pizie, Piazza del Campo w Sienie słynącej z wyścigu konnego, Palio, czy Katedrę Matki Boskiej Kwietnej z kopułą Filippa Brunelleschiego i tzw. Most Złotników, Ponte Vecchio, we Florencji. Jest tu wiele innych miejsc do zobaczenia. >> 

Więcej…

Sycylia, Sardynia i Elba – trzy oblicza Włoch

MAGDALENA CIACH-BAKLARZ

www.italiapozaszlakiem.com

 

<< Sycylia, Sardynia i Elba są trzema największymi włoskimi wyspami. Okalają Morze Tyrreńskie oblewające Półwysep Apeniński od południowego zachodu. Każda z nich ma zupełnie inny charakter. Aby je naprawdę poznać, nie wystarczy wpaść z krótką wakacyjną wizytą, trzeba zostać na dłużej lub wracać w ich gościnne progi wielokrotnie. >>

Więcej…

Litewska przygoda

GRZEGORZ MICUŁA

 

<< Kraj ten słynie z wydobywanego w nim od setek lat bursztynu (po litewsku „gintaras”), tkanin z lnu, wód mineralnych i torfu wykorzystywanego w coraz liczniejszych obiektach spa oraz tradycyjnego litewskiego jedzenia – ciemnego chleba pieczonego na tataraku, wędlin, sera i śmietany, blinów, cepelinów i „šakotisa”, znanego u nas jako sękacz. Litwa ma też kilka uzdrowisk, do których chętnie jeździmy ze względu na znakomite kuracje lecznicze, czyste środowisko oraz fakt, że jest w nich wciąż taniej niż u nas. Dysponujące doskonałą bazą Druskienniki i Birsztany to ciągle miejsca na kieszeń przeciętnego turysty z Polski, podobnie jak litewskie nadbałtyckie miejscowości wypoczynkowe, mniej zatłoczone w sezonie letnim niż ich polskie odpowiedniki. >>

Więcej…