Holenderska platforma rezerwacyjna Bidroom wprowadziła płatność przez Apple Pay po oficjalnym udostępnieniu tej usługi w Holandii 11 czerwca.

 

 

Według Bidroom, użytkownicy portali rezerwacyjnych wymagają znacznie płynniejszego procesu rezerwacji z małą ilością kroków

 

Bidroom.com udostępnia płatność usługą Apple Pay swojej rosnącej internetowej społeczności podróżników, która korzysta ze znaczących zniżek na rezerwację hoteli

Od 9 lipca fani Apple rezerwujący hotele przez Bidroom.com mogą wybrać jedną z trzech oferowanych subskrypcji korzystając z Apple Pay, osiągając dostęp do pokaźnych zniżek w ponad 120 000 hotelach w 128 krajach. Funkcja jest również dostępna dla mieszkańców Polski i 54 innych regionów objętych jej zasięgiem (wskazanych na oficjalnej liście Apple tutaj).

 

Współzałożyciel i Dyrektor Operacyjny Bidroom Michael Ros powiedział, że Bidroom w krótkim czasie zapewni swojej społeczności podróżników kolejne ułatwienia i metody płatności.

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu usługi w Holandii, natychmiast podjęliśmy prace nad jej integracją z Bidroom. Nieustannie dążymy do uproszczenia procesu rezerwacji. Chcemy, aby był on łatwy i intuicyjny dla użytkowników – powiedział Michael Ros.

Użytkownikami Bidroom są fani nowych technologii w wieku od 30 do 40 lat, którzy odbywają co najmniej 10 krótkich podróży w ciągu roku. Ponieważ często podróżują, chętnie dołączają do programów opartych na członkostwie, które pozwalają zaoszczędzić na rezerwacjach w perspektywie długoterminowej. Platforma oferuje im rezerwację pokoi hotelowych z gwarancją niższej ceny w porównaniu do najpopularniejszych serwisów tego typu.

Krok w kierunku intuicyjnej rezerwacji

Usługa Apple Pay przyspiesza proces rezerwacji, ponieważ za jej sprawą nie trzeba wpisywać danych karty kredytowej przy każdej transakcji. Kolejną korzyścią jest zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia wynikającego z faktu, iż Apple nie zachowuje danych transakcji kupującego w przeciwieństwie do transakcji za sprawą kart kredytowych i debetowych, gdzie takie informacje są zapamiętywane.

Płatność przez Apple Pay jest dostępna dla użytkowników Bidroom korzystających z przeglądarki internetowej Safari na urządzeniu Apple* lub dla osób, których karta kredytowa jest podpięta do aplikacji Wallet na iPhonie.

Od 9 lipca użytkownicy Bidroom zobaczą nowy przycisk opcji Apple Pay zaraz po ekranie wyboru członkostwa. Transakcję będzie można potwierdzić klikając na ten przycisk na iPhonie lub Apple Watch lub korzystając z czytnika Touch ID na MacBook Air i MacBook Pro. Tam, gdzie będzie to możliwe, w Bidroom usługa Apple Pay będzie standardową metodą płatności.


Rezerwacji można dokonać łatwiej i szybciej, klikając przycisk usługi Apple Pay po ekranie wyboru członkostwa w Bidroom.com

 

Usługa Apple Pay wreszcie dostępna w Holandii

Usługa Apple Pay została uruchomiona na wielu rynkach na całym świecie w 2014 r., jednak w Holandii była niedostępna przez niemal pięć kolejnych lat. Od 18 czerwca 2019 r. z Apple Pay można już korzystać w 55 regionach. W Holandii usługa została uruchomiona 11 czerwca dzięki współpracy Apple z Bankiem ING. Posiadacze kart kredytowych ING mogą obecnie dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą Apple Pay w sklepach stacjonarnych, internetowych i w aplikacjach.

 

* (iOS 10 lub macOS Sierra i nowsze)

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

W kalejdoskopie Stanów Zjednoczonych

CTTC100318162748121.jpg

Golden Gate Bridge w San Francisco

©CALIFORNIA TRAVEL AND TOURISM COMMISSION/ANDREAS HUB

 

LUCYNA LEWANDOWSKA

www.lucyna-lewandowska.pl

 

Od kilku stuleci ludzie przybywający do Ameryki przywożą ze sobą swoje wyobrażenia, nadzieje i marzenia. W dzisiejszych czasach Stany Zjednoczone są dodatkowo postrzegane przez pryzmat kadrów z licznych amerykańskich filmów. Z pamięci widzów wyłania się więc specyficzny obraz kraju, na który składają się drapacze chmur, przepaściste kaniony, neony kasyn i bezkresne drogi. 

Więcej…

Zachwycająca przygoda w Meksyku

EWA ZAMIECKA

 

                                                                                                             FOT. MEXICO TOURISM BOARD

<< Gdy poszukujący złota Hiszpanie pod wodzą Hernána Cortésa przybyli w 1519 r. do kontynentalnego wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, nie spodziewali się znaleźć tutaj zbyt rozwiniętej cywilizacji i wielkich kamiennych miast. Ogrom i bogactwo tych ziem musiały jednak ich zachwycić, bo zapragnęli przyłączyć je do swojego królestwa. Tak powstała Nowa Hiszpania, która po trzech stuleciach wyzwoliła się spod władzy kolonizatorów, aby przeistoczyć się m.in. w barwny Meksyk, gdzie dziś obok hiszpańskiego funkcjonuje aż 67 języków urzędowych (np. náhuatl, maja, mixtec czy tzeltal). Ta dawna kraina Majów, Azteków i Zapoteków przyciąga obecnie każdego roku miliony turystów z całego świata. >>

Nazwa México pochodzi z języka z grupy uto-azteckiej – náhuatl, rozpowszechnionego przez Azteków. Jej znaczenie nie zostało jednak do końca wyjaśnione. Meksyk to dzisiaj jedno z najludniejszych państw naszego globu – ma prawie 115 mln mieszkańców. Posiada powierzchnię ponad 6 razy większą od Polski (niemal 2 mln km²). Jest ojczyzną rozśpiewanych muzyków mariachi, charyzmatycznej malarki Fridy Kahlo i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Octavia Paza.

Więcej…

Na progu pustyni – Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman

Joanna Pszonka

Adam Domagała

 

<< Oblewany wodami Zatoki Perskiej, Morza Arabskiego i Morza Czerwonego Półwysep Arabski pokrywają pustynie i półpustynie. Bogactwo jego krajów stanowi czarne złoto, czyli ropa naftowa, a religię w nich dominującą – islam. Dwa z nich: Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman przypominają grotę 40 rozbójników, którą przez przypadek odkrył Ali Baba. Skarby, jakie tam odkryjemy, zachwycą nie tylko nasze oczy. Nie zwlekajmy więc ani chwili: „Sezamie, otwórz się!” >>

Wizytówką Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Dubaj, mimo iż to nie on pełni funkcję stolicy państwa, a Abu Zabi (Abu Dabi). Właśnie tu znajdują się najwyższy wieżowiec świata, najlepsze hotele, w tym niezmiernie luksusowy Burdż Al Arab (Burj Al Arab) w kształcie żagla – wybudowany na specjalnie dla niego stworzonej wyspie na Zatoce Perskiej, imponujące budynki, potężne centra handlowe, ośnieżony stok narciarski na pustyni, a po ulicach jeżdżą najdroższe samochody. Dzięki temu wielkiemu rozmachowi świat zwrócił uwagę na to miejsce. Dziś Dubaj stanowi cel nie tylko wyjazdów biznesowych, ale też turystycznych. Maskat w sąsiednim Omanie to natomiast miasto zupełnie inne. Tutaj bogactwo widać przede wszystkim w jego architektonicznej całości, jednolitej w stylu zabudowie, która sprawia, że omańska stolica wygląda niczym wspaniała ilustracja do arabskiej baśni. Biel ścian odcinająca się od koloru nieba, starannie zaprojektowana zieleń miejska, pięknie oświetlone po zmroku nabrzeże nadają Maskatowi niepowtarzalnego charakteru sułtańskich włości.

Więcej…