Wakacje ruszyły pełną parą! Tysiące wczasowiczów opala się już na nadmorskich plażach lub wypoczywa spokojnie gdzieś wśród natury, z dala od zgiełku wielkich miast. Wszyscy korzystają z dobrodziejstw lata i starają się jak najlepiej spędzić ten długo wyczekiwany czas. Okazuje się jednak, że pomimo wspaniałych okoliczności, w jakich z pewnością znajdują się tegoroczni wczasowicze, nikt z nich nie bawi się tak  dobrze jak uczestnicy letnich obozów biura podróży Almatur.

Ruszyły już pierwsze wyjazdy z Almaturem. Jak wiemy z rozmów z uczestnikami oraz opiekunami, przebiegają one w fantastycznej atmosferze. Podczas wyjazdów obozowicze rozwijają swoje pasje lub zdobywają zupełnie nowe umiejętności w towarzystwie rówieśników. Nad ich bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana kadra zapewniająca im również liczne kreatywne aktywności. Dodatkowo obozy te odbywają się w pięknych i niepowtarzalnych miejscach oraz w ośrodkach o różnorodnej infrastrukturze, z której mogą  aktywnie korzystać wszyscy uczestnicy.

Repertuar obozów Almatur jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od obozów sportowych skupiających się na piłce nożnej, siatkówce czy sportach wodnych przez obozy taneczne i aktorskie po wyjazdy survivalowo-przygodowe czy nawet youtuberskie. - mówi Grzegorz Marchewka z biura podróży Almatur. Pomimo ich olbrzymiego zróżnicowania tematycznego łączy je wszystkie jedna bardzo ważna cecha: ich uczestnicy wyśmienicie się na nich bawią, co potwierdzają pierwsze w tym sezonie relacje.

Uczestnicy chwalą przede wszystkim panującą tam atmosferę oraz zróżnicowany program zajęć – praktycznie każdego dnia robią coś zupełnie nowego. Na obozie youtuberskim na przykład oprócz zajęć typowo praktycznych (jak planowanie i nagrywanie pierwszych filmików) dla przyszłych youtuberów, prowadzone są również aktywności czysto rekreacyjne, takie jak kajaki, rowery wodne, wizyta w parku wodnym lub linowym czy kino. Jest to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i umocnienie tych, które rozpoczęły się podczas warsztatów tematycznych. – dodaje Grzegorz Marchewka z biura Almatur, lidera turystyki dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Pierwsze obozy już trwają, a niektóre osoby wprost mówią, że przeżywają najlepsze wakacje swojego życia. Nie znaczy to jednak, że na obóz jest już za późno. Wakacje tak naprawdę dopiero niedawno się zaczęły, ale wszyscy dobrze wiedzą, jak szybko one mijają, dlatego nie ma co dłużej czekać. Czas spakować torbę i wybrać się na niezapomniane wakacje na jednym z obozów tematycznych biura podróży Almatur.

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Najlepsze miejsca do nurkowania na świecie – top 10

MAGDALENA ZDRENKA

 

FOT. TOURISM AUSTRALIA

W morskich głębinach kryje się tak wielkie bogactwo podwodnych krajobrazów, unikalnych ekosystemów i różnorodnych gatunków, że trudno wybrać jeden najpiękniejszy i najciekawszy rejon. Na szczęście wcale nie musimy tego robić. Możemy zwiedzać je wszystkie po kolei, ale nie łudźmy się niepotrzebnie, na pewno nie uda nam się zobaczyć wszystkiego. Jedno życie to za mało na poznanie całego podmorskiego raju na ziemi.

Więcej…

Stracić głowę dla Dominikany

MAGDALENA PIETRUSIŃSKA

<< Republika Dominikańska jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na Karaibach. Jej niezmiernie urokliwe plaże, niepowtarzalna kultura, pyszne jedzenie, ciepli i radośni mieszkańcy czyni ją bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla wielu turystów z różnych zakątków świata. Jak śpiewa o Dominikanie popularny piosenkarz merengue El Jeffrey: „Mi tierra, tiene palmeras (…), Mi tierra, tiene montañas (…), Mi tierra tiene su sol (…), Mi tierra tiene naranjos y tres mares que la besan”, czyli: „Moja ziemia ma palmy (…), Moja ziemia ma góry (…), Moja ziemia ma swoje słońce (… ), Moja ziemia ma pomarańcze i trzy morza, które ją całują”. >>

Więcej…

Chiny – z przeszłości w przyszłość

PAWEŁ SKAWIŃSKI

 

<< Chiny są jednym z najciekawszych rejonów w Azji. W Pekinie, Hongkongu czy Szanghaju wspomnienie dawnej świetności cesarstwa ustępuje miejsca współczesnemu rozwojowi gospodarczemu. W ten sposób historia zatacza koło i Państwo Środka jak przed laty znów jawi się jako licząca się w świecie potęga handlowa. >

 FOT. WIKIPEDIA.COM/CHENSYUAN

Chińska Republika Ludowa, rządzona od 1949 r. przez Komunistyczną Partię Chin, stanowi trzeci pod względem powierzchni (ok. 9,6 mln km²) i pierwszy pod względem liczby ludności (prawie 1,4 mld) kraj na ziemi. To jednak tylko suche fakty, które nie wystarczą nam, aby zrozumieć Chiny i ich mieszkańców. Pomoże nam w tym natomiast odrobina historii.

Pióropusze sztucznych ogni rozświetliły niebo nad Portem Wiktorii w Hongkongu, gdzie Brytyjczycy panowali przez ostatnie 150 lat. W centrum konferencyjnym zasiedli przedstawiciele Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: następca tronu książę Karol, premier Tony Blair i gubernator Hongkongu Chris Patten. Delegacja Chin na czele z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Jiang Zeminem i premierem Li Pengiem z trudem ukrywała radość. Wkrótce 509 żołnierzy chińskiej armii przekroczyło granicę lądową między Państwem Środka i Hongkongiem. 1 lipca 1997 r. to jedno z najbogatszych miast na ziemi wróciło w ręce Chińczyków. Tego dnia Chiny ostatecznie zamknęły wstydliwy rozdział podległości wobec Zachodu i rozpoczęły marsz ku świetlanej przyszłości.

Więcej…