Wakacje ruszyły pełną parą! Tysiące wczasowiczów opala się już na nadmorskich plażach lub wypoczywa spokojnie gdzieś wśród natury, z dala od zgiełku wielkich miast. Wszyscy korzystają z dobrodziejstw lata i starają się jak najlepiej spędzić ten długo wyczekiwany czas. Okazuje się jednak, że pomimo wspaniałych okoliczności, w jakich z pewnością znajdują się tegoroczni wczasowicze, nikt z nich nie bawi się tak  dobrze jak uczestnicy letnich obozów biura podróży Almatur.

Ruszyły już pierwsze wyjazdy z Almaturem. Jak wiemy z rozmów z uczestnikami oraz opiekunami, przebiegają one w fantastycznej atmosferze. Podczas wyjazdów obozowicze rozwijają swoje pasje lub zdobywają zupełnie nowe umiejętności w towarzystwie rówieśników. Nad ich bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana kadra zapewniająca im również liczne kreatywne aktywności. Dodatkowo obozy te odbywają się w pięknych i niepowtarzalnych miejscach oraz w ośrodkach o różnorodnej infrastrukturze, z której mogą  aktywnie korzystać wszyscy uczestnicy.

Repertuar obozów Almatur jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od obozów sportowych skupiających się na piłce nożnej, siatkówce czy sportach wodnych przez obozy taneczne i aktorskie po wyjazdy survivalowo-przygodowe czy nawet youtuberskie. - mówi Grzegorz Marchewka z biura podróży Almatur. Pomimo ich olbrzymiego zróżnicowania tematycznego łączy je wszystkie jedna bardzo ważna cecha: ich uczestnicy wyśmienicie się na nich bawią, co potwierdzają pierwsze w tym sezonie relacje.

Uczestnicy chwalą przede wszystkim panującą tam atmosferę oraz zróżnicowany program zajęć – praktycznie każdego dnia robią coś zupełnie nowego. Na obozie youtuberskim na przykład oprócz zajęć typowo praktycznych (jak planowanie i nagrywanie pierwszych filmików) dla przyszłych youtuberów, prowadzone są również aktywności czysto rekreacyjne, takie jak kajaki, rowery wodne, wizyta w parku wodnym lub linowym czy kino. Jest to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i umocnienie tych, które rozpoczęły się podczas warsztatów tematycznych. – dodaje Grzegorz Marchewka z biura Almatur, lidera turystyki dla dzieci i młodzieży w Polsce.

Pierwsze obozy już trwają, a niektóre osoby wprost mówią, że przeżywają najlepsze wakacje swojego życia. Nie znaczy to jednak, że na obóz jest już za późno. Wakacje tak naprawdę dopiero niedawno się zaczęły, ale wszyscy dobrze wiedzą, jak szybko one mijają, dlatego nie ma co dłużej czekać. Czas spakować torbę i wybrać się na niezapomniane wakacje na jednym z obozów tematycznych biura podróży Almatur.

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Pod słońcem południowej Hiszpanii

pano2net.jpg

Widok na marinę w Alicante z Zamku św. Barbary na wzgórzu Benacantil

©AYUNTAMIENTO DE ALICANTE

MAGDALENA BARTCZAK


Choć wśród polskich turystów odwiedzających Hiszpanię wciąż największą popularnością cieszą się przede wszystkim Barcelona i region Costa Brava czy Wyspy Kanaryjskie – na czele z Fuerteventurą i Teneryfą – oraz Madryt, to warto pamiętać o tym, jak niezmiernie fascynującym miejscem jest południe tego kraju. Ten rozpalony słońcem fragment Półwyspu Iberyjskiego wypełniają piękne miasta i pokrywają liczne, wciąż jeszcze nieodkryte plaże. Koniecznie trzeba się o tym przekonać. 

Więcej…

Karibu Tanzania!

ROBERT GONDEK GERBER”

www.gerber.d7.pl

 

  FOT. TANZANIA TOURIST BOARD 

<< Tanzania to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród osób szukających afrykańskiej egzotyki i tych, którzy po raz pierwszy odwiedzają ten kontynent. W tym kraju możemy zdobyć Kilimandżaro – najwyższy szczyt Afryki (5895 m n.p.m.), przemierzyć wspaniałe parki narodowe pełne dzikich zwierząt, poznać życie Masajów, Buszmenów, Sonjo, Chagga, Kuria i wielu innych plemion, a na koniec odpocząć na przepięknych plażach Zanzibaru, delektując się wspaniałymi owocami. Jednak po to, aby odkryć prawdziwą Tanzanię, trzeba czasem nieco zboczyć z turystycznych szlaków. >>

Zjednoczona Republika Tanzanii powstała z połączenia kontynentalnej Tanganiki i wyspiarskiego Zanzibaru, co ma swoje odzwierciedlenie w nazwie Tanzania. Pozostałością po panowaniu Brytyjczyków jest tu m.in. urzędowy język angielski funkcjonujący obok suahili. Jednocześnie rejon ten stał się niemal wizytówką Afryki ze względu na niezmierne bogactwo gatunków fauny i różnorodność kulturową ludów zamieszkujących te tereny.

Więcej…

DOMINIKANA TO STAN UMYSŁU

MARCIN WESOŁY

 

 FOT. DOMINICAN REPUBLIC MINISTRY OF TOURISM

<< Raj to poniekąd rzecz względna – również w Republice Dominikańskiej. W tym malowniczym zakątku świata może być bajkowo tylko gdzieniegdzie – ale za to jak bardzo! Niebiańskie Karaiby to bardziej stan umysłu. Gdy człowiek napatrzy się na zjawiskowe pejzaże, posiedzi w cieniu palmy nad brzegiem lazurowej wody, zakosztuje tropikalnych specjałów, popije koktajli na bazie rumu, odwzajemni serdeczne uśmiechy Dominikańczyków, to zechce tutaj wracać jak najczęściej… Wizyta w tym karaibskim kraju pozostawia w duszy ślad na całe życie! >>

 

Republika Dominikańska, położona na wyspie La Española (znanej w Polsce jako Haiti) na Morzu Karaibskim, to popularny kierunek podróży szczególnie wśród tych turystów, którzy raz w roku (zimą) uciekają przed niesprzyjającą pogodą we własnym kraju. Językiem urzędowym jest hiszpański i mimo iż jego tutejsza odmiana nieco różni się od wersji z Półwyspu Iberyjskiego, nie stanowi to przeszkody w komunikacji (oczywiście, dla znających go osób). Poza tym sami Dominikańczycy są niezmiernie otwarci i towarzyscy, więc naprawdę trudno się z nimi nie dogadać.

Więcej…