• Brazylijska Ceará – radosna ziemia światła
  Brazylijska Ceará – radosna ziemia światła

  Ten północno-wschodni stan Brazylii zapewnia turystom całą paletę barw, malownicze, dziewicze krajobrazy i mnóstwo możliwości wypoczynku...

 • Fotoekspedycje – z miłości do podróży i fotografowania
  Fotoekspedycje – z miłości do podróży i fotografowania

  Odkąd na początku XX stulecia wynaleziono pierwszy małoobrazkowy aparat fotograficzny, podróżowanie zaczęło nierozerwalnie wiązać się z dokumentowaniem rzeczywistości w kadrach...

 • Na ścieżkach współczesnych Majów w Meksyku i Gwatemali
  Na ścieżkach współczesnych Majów w Meksyku i Gwatemali

  Olbrzymia różnorodność Meksyku i Gwatemali onieśmiela podróżnika i zaskakuje go na każdym kroku. Codziennie odkrywa on w tych krajach coś nowego i niepowtarzalnego...

 • Safari po kenijsku
  Safari po kenijsku

  Kenijska ziemia to kraina kontrastów, magia barw, mieszanka kultur, smaków, zapachów i dźwięków oraz mekka tych, którzy pragną zaznajomić się z bogatą afrykańską fauną i florą...

 • KALEJDOSKOP KUBAŃSKI
  KALEJDOSKOP KUBAŃSKI

  Hiszpańscy osadnicy zbudowali niegdyś potęgę swojej kolonii na handlu cukrem, tytoniem i kawą, a także niewolnikami. Dziś Republika Kuby należy do najsłynniejszych państw komunistycznych...

 • Kolumbia – piękna, kusząca i egzotyczna
  Kolumbia – piękna, kusząca i egzotyczna

  Kolumbijczycy mówią, że ich ojczyzna posiada najlepsze położenie geograficzne na ziemi. Z tego stwierdzenia narodziła się jedna ze słynnych reklam Kolumbii...

 • Tunezja – imperium atrakcji
  Tunezja – imperium atrakcji

  Ten „kraj zachodzącego słońca” smagany jest bryzą znad Morza Śródziemnego i suchymi wiatrami Sahary, doświadczony burzliwą historią – zarówno starożytną, jak i współczesną, przepełniony tradycją, ale i otwarty na świat, pulsujący życiem kurortów i gwarem w medinach, uśpiony ciszą bezkresnych piasków...

 • Rejsy wycieczkowe – nowy wymiar luksusu

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE z kategorii: trendy

Polacy w turystyce na świecie

Artykuły wybrane losowo

RYANAIR PRZYPOMINA O NOWYCH ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA, LOTY WRACAJĄ JUŻ 1 LIPCA

 

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, dziś (29 czerwca) zaapelowała do swoich klientów o przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa, które pomogą chronić zdrowie pasażerów oraz załóg pokładowych. Od 1 lipca Ryanair będzie wykonywał 1000 lotów dziennie. Środki te obejmują nowe obowiązkowe zasady mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19, a także zalecenia dla pasażerów dotyczące ograniczenia interakcji oraz ulepszone procedury ochrony zdrowia i dezynfekcji samolotów:

 • Obowiązkowe maseczki – pasażerowie mają obowiązek noszenia maseczek/zakrywania nosa i ust zarówno w terminalu lotniska jak i na pokładzie samolotu. Członkowie załóg pokładowych Ryanaira również będą nosili maseczki, także podczas wejścia na pokład oraz lądowania. 
 • ·Pomiar temperatury – wszyscy pasażerowie na lotnisku (przed przejściem kontroli bezpieczeństwa), zostaną poddani pomiarowi temperatury, zachęcamy również do samodzielnego pomiaru przed wyjściem z domu.  
 • ·Odprawa przed lotem i karty pokładowe – pasażerowie powinni dokonać odprawy on line w aplikacji Ryanair i zapisać mobilną kartę pokładową w telefonie. 
 • ·Bagaż – zachęcamy pasażerów do ograniczenia bagażu – sugerujemy 2 sztuki bagażu podręcznego. 
 • ·Fast Track i Priority Boarding – usługa fast track pozwala zredukować czas spędzony w kolejce do kontroli bezpieczeństwa, a pierwszeństwo wejścia na pokład ogranicza czas interakcji z innymi pasażerami. 
 • ·Zakaz tworzenia kolejek – podczas procesu wejścia na pokład zabronione będzie tworzenie kolejek w pomostach pasażerskich oraz na klatkach schodowych, kolejki do toalety na pokładzie samolotu również będą zabronione.  
 • ·Płatności bezgotówkowe – akceptowane będą jedynie płatności kartą zarówno za zakupy na pokładzie, jak i dodatkowe opłaty na lotnisku.  
 • ·Dezynfekcja samolotów – wszystkie samoloty będą dezynfekowane codziennie przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych, których skuteczność wynosi ponad 24 godziny.  
 • ·Filtry HEPA – wszystkie samoloty Ryanaira wyposażone są w najnowocześniejsze filtry powietrza, które usuwają unoszące się cząsteczki i oczyszczają powietrze co 3-4 minuty.  
 • Higiena rąk – pasażerowie oraz członkowie załóg pokładowych powinni jak najczęściej myć ręce i stosować płyn do dezynfekcji rąk przed wejściem na pokład samolotu. 
 • Samoobsługa – punkty do samodzielnego nadania bagażu znajdują się na wszystkich lotniskach, gdzie usługa jest dostępna. Pasażerowie powinni również samodzielnie zeskanować kartę pokładową przed wejściem na pokład. 
 • Ograniczony serwis na pokładzie – w trakcie lotu oferowane będą jedynie osobno pakowane posiłki i napoje, a magazyn pokładowy Ryanair będzie dostępny jedynie w aplikacji mobilnej.  

Eddie Wilson z Ryanaira powiedział:  

“Cieszymy się, że od 1 lipca ponownie zaczynamy latać i zachęcamy zarówno naszych pasażerów jak i pracowników do przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa, które pomogą w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.

Wszystkie nasze samoloty wyposażone są w najnowocześniejsze filtry powietrza, które usuwają unoszące się  cząsteczki podczas całej podróży. Wszystkie samoloty są również codziennie dezynfekowane przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych, których skuteczność wynosi ponad 24 godziny. Pomiar temperatury, obowiązek noszenia maseczek, płatności bezgotówkowe oraz samoobsługa wszędzie, gdzie to tylko możliwe ograniczą interakcje, a nasi pasażerowie mogą być pewni, że robimy wszystko, aby chronić ich zdrowie.  

Oczekujemy od naszych pasażerów stosowania się do tych prostych wskazówek, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19. W Ryanair robimy wszystko, co w naszej mocy, aby powrócić do latania, abyśmy mogli ponownie połączyć przyjaciół i rodziny, pozwolić ludziom wrócić do pracy i zacząć ponownie uruchamiać europejski przemysł turystyczny, od którego zależą teraz miliony miejsc pracy, szczególnie dla młodych ludzi. Z góry dziękujemy naszym klientom za latanie Ryanairem i za przestrzeganie tych dodatkowych środków bezpieczeństwa, które promują dobro naszych klientów i pracowników.”

Start akcji #WakacjeBezObaw

 

Dla większości Polaków pandemia COVID-19 oznacza zmiany w ich planach wakacyjnych. Nie jest to jednoznaczne z rezygnacją z wyjazdów, a przeważająca część deklaruje, iż spędzi tegoroczne wakacje w Polsce. Utrzymująca się liczba zachorowań nie ułatwia organizacji. Z pomocą może przyjść inicjatywa #WakacjeBezObaw. Akcja organizowana jest przez startup MyLuggage, który za darmo pomaga przygotować się na dowolną podróż poprzez aplikację. 

 

Przepełnione ośrodki agroturystyczne, pustki w większych ośrodkach miejskich czy rosnący strach rodziców przed wysłaniem dzieci na kolonie - to realia wakacji w 2020 r. Po długich poszukiwaniach i znalezieniu miejsca do wypoczynku, może okazać się, że w biegu zapomnieliśmy o najważniejszych rzeczach: sprayu na komary czy kremie z filtrem. Nic w tym dziwnego - po takiej przerwie każdy z nas mógł wypaść z rytmu podróżowania i bardzo łatwo zapomnieć o oczywistych rzeczach.

 

Zdajemy sobie sprawę, że podczas pandemii trudno jest znaleźć czas na organizację wakacji. Szczególnie iż wymaga to więcej wysiłku niż zazwyczaj - część z nas musi poszukać alternatywy dla sprawdzonych już ośrodków wypoczynkowych - wskazuje Paweł Łubiarz, pomysłodawca inicjatywy. Najbardziej stresującą częścią podróży jest jej planowanie. Stąd pomysł aby udostępnić narzędzie, które pozwoli bezstresowo przygotować się do podróży i skróci czas, który na to poświęcimy- dodaje Łubiarz.

 

Bezpieczne przygotowanie do podróży

Już od 1 lipca, dla podróżników dostępna jest darmowa aplikacja mobilna MyLuggage, dzięki której Polacy mogą przygotować się na dowolny wyjazd i otrzymają spersonalizowaną listę niezbędnych przedmiotów do spakowania, poszerzoną o ważne w obecnym czasie środki ochrony np. żel antybakteryjny czy bawełniane maseczki. Do dyspozycji turystów dostępne są poradniki dotyczące bezpiecznego podróżowania, jak i przydatne wskazówki, które pomogą zaoszczędzić miejsce w walizce poprzez np. rolowanie ubrań. 

 

Odwiedzający platformę znajdą także inspiracje do odkrycia mniej popularnych regionów oraz pomysły na aktywne formy spędzania czasu, które mogą być idealną alternatywą w sytuacji epidemiologicznej. Co więcej, aplikacja zapewnia również dopasowaną listę rzeczy do zrobienia przed wyjazdem, jak opróżnienie lodówki z szybko psujących się produktów, zakręcenie zaworu gazu czy przesunięcie kwiatów w zacienione miejsce.

 

Pomoc dla odważnych - podróże zagraniczne

Dodatkowo, osoby które zdecydują się na wyjazd poza granicami Polski znajdą  zestaw niezbędnych informacji, w tym: restrykcje dotyczące przekraczania granic, wymagane dokumenty czy informacje o niezbędnych szczepieniach. Jadąc do wymarzonego kraju dowiemy się np. czy można pić wodę z kranu, jaka jest średnia prędkość internetu oraz czy będziemy mogli za produkty zapłacić kartą płatniczą. A to wszystko w jednym miejscu. Dla ułatwienia sprawdzimy też średnie ceny produktów, w tym: ile kosztuje obiad w restauracji, ile kosztuje lokalne piwo czy litr benzyny.


W drugiej połowie lipca udostępnimy również Test Podróżnika, który pozwoli turystom lepiej zrozumieć ich preferencje podróżnicze. Dzięki temu odkryją w jaki sposób lubią spędzać czas oraz jak planują wyjazdy. Poznają również swój stosunek do ryzyka podczas podróży. Co więcej, użytkownicy będą mogli porównywać wyniki między sobą, by podróżować świadomiej - informuje Marek Gaj, odpowiedzialny za techniczną część projektu. Chcemy, aby odwiedzający naszą platformę mogli dowiedzieć się czegoś o sobie, odkryć jak mogą czerpać więcej z podróży, a później z pomocą tej samej platformy, mogli się na nią przygotować i spakować.